1. Ana Sayfa
 2. Cilt Bakımı
Trendlerdeki Yazı

Ameliyatsız Yanak İnceltme

Ameliyatsız Yanak İnceltme
Ameliyatsız Yanak İnceltme
0

Ameliyatsız Yanak İnceltme

Ameliyatsız Yanak İnceltme nedir? Ameliyat olmadan yanak inceltme uygulaması, dış görünüşüne dikkat eden kadınların en çok uyguladığı yöntemlerin başında gelir. Yağ yastıkçıkları, zaman içinde sarkarak yüzün normalden daha tombul görünmesine neden olur. Bu tür durumlarda estetik kaygılar taşıyan kadınların ameliyatsız yanak inceltme uygulaması ile hayallerindeki görünüme kolaylıkla kavuştukları bilinir. Estetik cerrahinde son teknoloji ekipman ve yöntemler kullanılarak yapılan yüz güzelleştirme işlemlerinden biri olan ameliyatsız yanak inceltme uygulaması hakkında merak ettiğiniz tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. Yanak demişken gıdı eritme hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz makalemize göz gezdirmenizde fayda var.

Ameliyatsız Yanak İnceltme
Ameliyatsız Yanak İnceltme

Yanak İnceltme Nedir?

Yanak küçültme işlemi, estetik cerrahide sık uygulanan yöntemlerden biridir. Ameliyat olan bişektomi ile bichat adı verilen yağ yastıkçıkları, yüzden alınır ve yüz incelir. İçe çöken yanaklar sayesinde elmacık kemikleri doğal ve belirgin hale gelir. Böylelikle yüz kısa sürede incelirken, yüz hatları keskinleşir ve güzel bir görünüm ortaya çıkar. Günümüzde gelişen tıbbi uygulamalar sayesinde radyo frekans yöntemi ile yanak inceltme işlemi yapılabilir. Bu sayede kadınlar bıçak altına yatmaya gerek kalmadan ve rahat bir şekilde yanak inceltme operasyonu yaptırabilirler.

Yanak İnceltme Nedir
Yanak İnceltme Nedir

Ameliyatsız Yanak İnceltme Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız yüz inceltme işlemi, radyo frekans yöntemi uygulanarak yapılabilir. Böylelikle kadınlar, acı duymadan ve ağrısız bir şekilde yanak incelterek daha güzel bir görünüme kavuşabilirler. Büyük ve şişkin yanaklar, yuvarlak bir yüz hattı oluşturduğu için çekici görünmekten çok çocuksu bulunur. Bu nedenle dişil ve eril bir görüntüye ulaşmak isteyenler ameliyatsız yanak inceltme işlemlerine başvurabilir. Yüz güzelliğinin evrensel estetik ölçütü olarak bilinen altın orana göre güzel yüzün V şeklinde olması gerekir. Ameliyatsız yanak inceltme işlemlerinde en sık kullanılan iki yöntem şunlardır:

 • Agassi yanak inceltme uygulaması
 • HIFU yanak inceltme uygulaması

Her iki yöntem de radyo frekans adı verilen teknikler uygulanarak ameliyat izi olmadan yapılan yanak inceltme işlemleridir. Kadınlar ve erkekler, daha sert yüz hatlarına sahip olmak istediklerinde çocuksu görüntüye sebep olan şişkin yanakları aldırmak isteyebilirler. Keskin çene hattı ve belirgin elmacık kemikleri arayanlar yüz güzelliğini evrensel değerlere yaklaştırmak için bu tür ameliyatsız yanak inceltme uygulamalarını gönül rahatlığı ile tercih edebilirler.

Agassi Yanak İnceltme Yöntemi

Yanak inceltme Agassi tekniği ile anestezi uygulanmadan hızlı bir şekilde çözüm alınabilir. V şeklinde yüz çizgisine ve çökük yanaklara sahip olabilmek için yanak inceltme işlemleri uygulanır. Belirgin elmacık kemiklerini ortaya çıkaran bu tür uygulamalarda 1 veya 2 farklı cihaz kullanılabilir. Ağız içinden radyo frekans uygulamaları ile yanak inceltme yapabilmek için Agassi yanak inceltme yöntemi kullanılabilir. Yüz dokuları bedenin genel yapısından bağımsız olarak daha şişman bir görüntüye neden olduğu zamanlarda Agassi tekniği uygulanarak ağız içinden ameliyatsız bir şekilde yanaklar inceltilebilir.

Yağ yastıkçıklarının yüksek radyo frekansları uygulanarak küçültülmesi anlamına gelen Agassi tekniği, tüm dünyada yanak inceltme işlemlerinde en sık kullanılan yöntemdir. Kadın ve erkekler kilo aldıklarında yüzdeki yağ yastıkçıları daha hızlı büyür. Ancak çoğu zaman hızlı kilo veren kişilerde zayıflama gerçekleşmesine rağmen yüzdeki kilolu görünüm bir türlü ortadan kalkmayabilir. İşte bu tür anlarda en ideal görünüme ve V şeklindeki yüz hatlarına sahip olabilmek için Agassi yanak inceltme yöntemi uygulanabilir.

Agassi Yanak İnceltme Yöntemi
Agassi Yanak İnceltme Yöntemi

Agassi Yanak İnceltme Yapılışı

Agassi yanak inceltme uygulaması, radyo frekans yöntemi kullanılarak yapılan en popüler yanak inceltme işlemidir. Tek kullanımlık problar sayesinde hijyenik ve ağrısız bir şekilde yanak inceltme işlemi tamamlanabilir. Estetik bir görünüm elde etmek ve V şeklinde yüz çizgisine sahip olmak için uygulanan Agassi yanak inceltme işleminin aşamaları şu şekildedir:

 • Yüksek radyo dalgaları ile yanaklardaki yağ yastıkçıklarının küçültülmesi sağlanır.
 • Tek kullanımlık problar sayesinde ağız içinde bichatlar üzerine monopolar radyofrekans enerjisi uygulanır.
 • Bu yöntemde radyo frekans enerjisinin yanaktaki yağ yastıkçıklarına kontrollü biçimde yüksek ısı uygulaması sağlanır.
 • Yüksek ısı yağ dokusunun erimesine ve aynı zamanda kolajen üretimini artırarak lifting etkisi yapmasını sağlar.
 • Böylelikle Agassi yanak inceltme yöntemiyle hem incelme hem de sıkılaşma tek bir işlemde gerçekleşir.

Kadın ve erkeklerde yüz hatlarında V şeklini elde etmek için Agassi tekniği gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Dünya genelinde ameliyatsız yanak inceltme işlemlerinde en sık tercih edilen yöntem olan Agassi ile kısa sürede ideal sonuçlara ulaşılabilir. Küçük bir çene dolgusu ile desteklendiği zaman Agassi yanak inceltme sonrası altın oran olarak bilinen ideal yüz hatlarına kavuşulması çok kolaydır.

Agassi Yanak İnceltme Faydaları Nelerdir?

Agassi yanak inceltme avantajları ile kadın ve erkeklerde hızlı şekilde yanak inceltme imkanı sağlar. Yüzün kendiliğinden ovalleşmesini sağlayan masater kasına enjeksiyon yapılması gerekebilir. Bu tür durumlarda da Agassi yanak inceltme işlemiyle kombine sonuçlar elde edilebilir. Genel anlamda Agassi yanak inceltme işleminin sağladığı faydalardan bazıları şunlardır:

 • Tek kullanımlık problar ile yapılır ve son derece hijyeniktir.
 • Her yanakta ortalama 15 dakikadan toplamda yarım saat süren bir işlemdir.
 • En etkili sonuçlar için 2-3 seans uygulanması yeterli olabilir.
 • Uygulama esnasında ağız içinde can yakmayan ısı hissiyatı dışında herhangi bir ağrı veya sızı duyulmaz.
 • Lokal veya genel anestezi gerektirmeden pratik şekilde uygulanabilir.
 • Sonuçların net bir şekilde gözle görülebilmesi için 3 haftalık iyileşme sürecine ihtiyaç duyulur.
 • Hızlı şekilde kilo alınmadığı durumlarda etkisi kalıcıdır.

Radyo frekans enerjisi kullanılarak yapılan Agassi yanak inceltme işleminde kolajen üretimini destekleyen yöntemler de uygulanabilir. Bu özellikleri sayesinde tüm dünyada erkek ve kadınların yanak inceltme taleplerinde en sık kullanılan yöntemlerin başında Agassi yanak inceltme uygulaması gelir.

HIFU Yanak İnceltme Yöntemi

HIFU yanak inceltme uygulaması, yağ yastıkçıklarının focus ultrasound adı verilen ses dalgaları ile parçalanması ve böylelikle yanağın inceltilmesi prensibine dayanır. Kolajen üretimini tetikleyen bu tür ses dalgaları ile yanak içinde bağ doku güçlendirilir ve cildin sarkmaması sağlanır. Estetik uygulamalarda focus ultrason olarak da bilinen HIFU yanak inceltme işlemlerinde yaşlanma ve hızlı kilo almaya bağlı olarak gelişen yanak büyümelerinde çok etkili sonuçlar elde edilebilir. HIFU uygulamasından sadece birkaç hafta sonra gözle görülen değişimler şunlardır:

 • Yüz ovali belirginleşir ve V şeklini alır.
 • Yanaklar incelip sıkılaşır.
 • Elmacık kemikleri daha belirgin hale gelir.
 • Çene ve genel yüz hatları belirginleşir.
 • Sert hatlar sayesinde cilt gergin ve parlak görünür.

Ameliyat uygulaması olmadan ve anestezi gerektirmeden yapılan HIFU yanak inceltme işlemi acısız bir inceltme yöntemidir. Genellikle tek seanslık bir protokol olan fakat gerekli olduğu hallerde birden fazla seans ile uygulanabilen HIFU yanak inceltme uygulaması uygun fiyatlarla yaptırılabilir.

HIFU Yanak İnceltme Yöntemi
HIFU Yanak İnceltme Yöntemi

Ameliyatsız Yanak İnceltme Fiyatları , Ameliyatsız yanak inceltme ücretleri, uygulama yapan kliniğin teknolojik ekipmanları ve uzmanların deneyimine göre değişiklik gösterebilir. Herhangi bir yan etkisi bulunmayan radyo frekans yöntemleri uygulanarak yanaklarda istenen küçülme ve sıkılaşma sağlanabilir. Altın oran olarak bilinen V şeklindeki yüz hatlarına sahip olmak isteyen kadın veya erkek fark etmeksizin herkes ameliyatsız yanak inceltme işlemi yaptırabilir. Bu uygulamalardaki güncel fiyatlar ve uygulama yöntemleri hakkında detaylı bilgiler estetik uzmanlarından öğrenilebilir.

Ameliyatsız yanak inceltme kalıcı mı?

Ameliyatsız yanak inceltme kalıcı diyemeyiz kilo alma durumunda yanaklar tekrar kalınlaşarak büyüyebilir yağ yastıkçıkları alınmadığı için.

Agassi mı bişektomi mı?

Bişektomi metotunda yanak ameliyat ile inceltiliyorken, Agassi metotunda ameliyat ihtiyacı yoktur.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap