1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

Ampul Nasıl Kırılır

Ampul Nasıl Kırılır
cam ampul nasıl kırılır
0

Ampul Nasıl Kırılır

Ampul nasıl kırılır merak edenler için açıklayıcı bir yazı girmeyi düşündüm çünkü daha çok stajyerlerden bu soru gelse de şu an çalışmakta olan sağlık personelleri doktorlar bile bu araştırmayı yapıyorlar.Hatta şu örnekte göreceğiniz üzere internette soranlar bile olmuş :)

ampul nasıl kırılır kızlar soruyor
ampul nasıl kırılır kızlar soruyor

Cam ampul nasıl kırılır

Uzmanlar doğru şekilde ampul kırmayı zarar vermeyecek şekilde önermektedir çok basit gibi görünen ampul kırma olayı basit gözüksede ampul kırarken el kesmek gibi olaylara bizzat bende tanık oldum hatta sonrasında sütur atmak zorunda kalmıştık :) O zaman şimdi sizlere ampul kırılırsa nasıl temizlenir sorusuna maruz kalmadan ampul nasıl kırılır açıklamaya başlayalım.

İlk başta işlem öncesinde eldivenlerinizi takınız hijyen ve sterillik açısından ampul kırarken mutlaka dikkat edilmesi gereken kurallardan birisi üzerinde bulunan Siyah noktayı kendimize doğru çeviriyoruz ve ters yönde iterek baş kısmını kırmamız gerekiyor. Eğer sürekli kırarken kendinize zarar veriyorsanız enjektörün kılıfı ile yardım alabilirsiniz veyahut spanç(Sargı Bezi) yardımı ile de kırabilirsiniz. Diğer bir alternatif yolumuz ise 2.5cc enjektörü alıp baş kısmını kesmeniz gerekmekte daha sonra ise ampuldeki baş kısmına hafif vurarak sıvıyı aşağıya getirdikten sonra az önce baş kısmını kesmiş olduğumuz 2.5cc enjektörü ampulün başına geçirdiğimiz zaman mükemmel bir ampul kırma aparatı görevi görecektir. Son alternatifi yaparken ampulu hafif ters yöne doğru ekerek yapmayı unutmayınız.

cam ampul nasıl kırılır
cam ampul nasıl kırılır

Ampul kırılma esnasından önce, ampulün baş kısmında bulunan sıvının üste kalmaması için ampule tırnakla birkaç defa nazikçe vurulmalıdır. Yapmazsanız ampul kırıldığı zaman baş kısmında bulunan sıvılar dışarı akacaktır. Tabi siz bunların yanı sıra ampul kırarken peçete pamuk gibi aperatif şeyler kullanabilirsiniz tercihe kalmış.Yakında bununla ilgili sizler için öğretici bir video yüklenecektir tarafımızca.

Ampul Kırma Aparatı Nedir?

İlaç Ampulü Kırma Aparatı Nedir sorusuna gelecek olursak. Sağlık personellerinin ilaç ampullerini kırarken üstte söylediğimiz gibi zararların önüne geçmek el parmak kesilerini önlemek için düşünülmüş bir aparattır.
ampul kırma aparatı
ampul kırma aparatı

Ampul kırma aparatı fiyatı 70tl gibi civarlarda olduğu görülünce gerek var mı bilemeyiz tamamen sizin tercihiniz ama önermediğimi söylerim çünkü yukarıda 2.5cc enjektör ile hazırlamış olduğumuz şey aslında tamamen bunun aynısıdır. Ampul nasıl açılır konusunda bilgilerimiz bu kadar can güvenliğinizi asla tehlikeye atmayın şimdi biraz da internette ampul nasıl kırılır konusunda yapılmış yorumları ziyaret edelim. :)

Ampul Nasıl Kırılır Yorumlar

Kesinlikle uygulamalı anlatmak gerek :)

ilaç ampul kırma yorumları
ilaç ampul kırma yorumları

Kurban bayramında hissettirecek nitelikte bir anlatım olmuş sanki

enjektör yardımıyla ampul kırma
enjektör yardımıyla ampul kırma

cam ampul nasıl kırılır yorumlar
cam ampul nasıl kırılır yorumlar

Ceviz kırmakla karıştırılan senaryolardan birisi daha

ampul nasıl kırılır yorumlar
ampul nasıl kırılır yorumlar

Ampul kırma hakkında elimizden geldiğince bilgilendirmeye çalıştık ampul ilaç nasıl kullanılır gibi konulara da değineceğiniz takipte kalınız serum ve ampuller arasındaki farklar konumuzla da ampulleri biraz daha inceleyebilirsiniz.. Ayrıca sindirim sistemi problemi için oldukça sık kullanılan ayrıca zayıflama için de kullanıldığı görülen simflat ne işe yarar konumuza göz gezdirebilirsiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap