1. Ana Sayfa
 2. Saç Bakımı

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları
Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları Nelerdir ve Nasıl Uygulanır
0

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları Nelerdir

Hindistan cevizi yağının saça faydalarına başlamadan önce şundan bahsedeyim her zaman doğallıktan yana olun ve doğal ürünler kullanmaya özen gösterin kürlerinizi bile doğal ürünlerden tercih eder olun. Saç bakımında en çok faydası olan şeyler doğal ürünlerdir. Bu doğal ürünlerin başında gelen hindistan cevizi yağından bahsedicez bu makalemizde de.

Hindistan cevizi yağı, eski zamanlardan beri çok sık kullanılan bir bitki özüdür. Trigliserid ve yağ asitleri içerikli olan hindistan cevizi yağı, saç köklerimizi besleyerek saçlarda kırılma ve dökülme sorunlarının ortadan kalkmasına yardımcı olur.

hindistan cevizi yağı ve saç bakımı
hindistan cevizi yağı ve saç bakımı

Hindistan cevizi yağının faydaları nelerdir ve nasıl kullanmalıyız?

Hindistan cevizi yağı ile saçlarınınıza masaj yapabilirsiniz özellikle cansızlık veya matlaşma problemi çekenler. İçinde bulunan vitamin ve mineraller yardımıyla saçlarımıza gereken tüm besin değerleri hazır şekilde saçlarımıza verilmiş olunur. Düzenli bir kullanım gösterildiği takdirde saçlar canlanır , kırılmalar azalarak son bulur ve dökülmelerin önüne geçilir. Ekstra olarak şu faydalarına da değinmemiz gerekir.

 • Nemlendirir ve saç derisini temizler.
 • Kökleri güçlendirerek dökülmeyi azaltır.
 • Saç tellerini kalınlaştırır.
 • Saçların hava almasına ve temiz durmasına yardımcı olur.
 • Parlaklık ve canlılık kazandırır.
 • Kuru saçlarda yumuşatma etkisi sunar.
 • Saç kabarmalarının önüne geçer.
 • Kıvrılan bukleleri düzleştirir.
 • Saçları güneş ışınlarının zararlarından korur.
 • Uygulama esnasında masaj yapılırsa kan dolaşımını artırır.
 • Saç onarımı ve yenilenmesine yardımcı olur.
hindistan cevizi yağının saça faydaları nelerdir
hindistan cevizi yağının saça faydaları nelerdir

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

Sadece saçlara faydası saymakla bitmeyecek olan bitki özleri ve saç bakım ürünleri arasında en başta gelen hindistan cevizi yağı ile saçlarınıza bakım yapmak aşırı derecede basittir. Parmaklar her zamanki gibi en büyük yardımcınız olacak. Hindistan cevizi saç maskesi konusunda merak ediyorsanız maske tariflerimize kesinlikle bakmalısınız.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır
Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır
 • Duş sırasında saçlarınızı bir miktar nemlendirdikten sonra biraz Hindistan cevizi yağını saçlarınıza masaj yaparak uygulayın.
 • Saçlarınızı bone ile kapatarak 1-2 saat aralığında bekletin (uzun süre kalması demek etkisinin daha fazla olacağı demek) sonrasında saçlarınızı şampuan ile yıkayarak durulayın.
 • Hindistan cevizi yağını saç uçlarında kırıklık yaşayan kişiler de düzgün bir şekilde kullanılarak iyileşme kazanabilir.
 • Böyle sorunlar karşısında saçlarınızı tutamlara ayırarak yağı sürmeniz ve tekrar aynı şekilde 1-2 saat aralığında bekletip sonrasında ise şampuan ile yıkayıp durulamanız saçlarınızdaki kırılma sorununa fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Hindistan Cevizi Yağı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternette , bakım ürünlerinin satıldığı marketlerde veya perakende yerlerde içeriği hindistan cevizi yağı olan çok miktarda ürün mevcuttur maske şampuan tarzı lakin uzmanlara göre bunları kullanmak yerine yağı direkt saçlara uygulamak daha faydalıdır. Sonuç odaklı bakarsak o ürünlerin de içinde koruyucu maddelerin yanı sıra diğer kimyasalar maddeler de vardır bunlar saçlara yarar sağlamanın yanı sıra saç sağlığına zarar göstermektedir.

Hindistan Cevizi Yağı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Hindistan Cevizi Yağı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hindistan cevizi yağını saçlara kullanırken dikkat edeceğimiz en önemli husus kesinlikle şudur. Aşırıya kaçmamak. Altını çizerek söylüyorum yağlı saçlarda çok miktarda kullanmak zararlıdır. Saçla ilgili problemlerini doğuran şeylerin başında saçların yağlanması gelir.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap