1. Ana Sayfa
 2. Cilt Bakımı

Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial Nedir?
hydrafacial nedir
0

Hydrafacial nedir? Nasıl yapılır? Faydası nedir?

En sevdiğim cilt bakım işlemlerinden biri olan hydrafacial genel olarak yaşlanma karşıtı bakım olarak geçer fakat bunun yanı sıra cildi temizler, nemlendirir, akne ve lekeye karşı gelen bir işlemdir. Hydrafacial yöntemi sayesinde tek bir seansta derinlemesine cilt temizliği, soyma, yenileme, nemlendirme ve antioksidan koruma işlemleri uygulanabilir fakat daha etkili olması için en az 4 seans gereklidir. Genel güzellik merkezleri tek bir seansta bütün işlemleri uygular fakat benim önerdiğim ve uyguladığım her seansta cilde derinlemesine temizlik yapıp sonrasında hydrafacial işlemine geçmek. Cilt temizlenmeden hiç bir işlem uygulanmamalıdır. 

Hydrafacial Nedir?
Hydrafacial Nedir?

Temizleme ve Arındırma

İçindekiler

Yumuşak bir eksfoliasyon ve ardından rahatlatıcı arındırma ile cilt temizlenir, yeni cilt katmanı ortaya çıkar.  Bu işlem yapılmadan hydrafacial işlemine başlanmaz

EKSTRAKSİYON + NEMLENDİRME

Gözenekler nazikçe vakumla temizlenir ve cilt hyaluronik asit bileşenleri ile nemlendirilir. Vakum işleminden sonra mutlaka tonik sprey kullanılmalıdır.

Onarma

Işıltınızı en üst seviyeye çıkarmak için antioksidan ve peptitlerle cilt beslenir.  Radyofrekans işlemi cilde uygun serumlarla uygulanır. Daha sonra Lifting dediğimiz başlıkla cilt de ki yaşlılık belirtisi gösteren bölgelere cilde uygun bir Anti-aging bir serumla işlem uygulanır.

Hydrafacial Nedir?
Hydrafacial Nedir?

Nemlendirme ve Şok etkisi

Bu işlemin ardından soğutucu başlık ile şok etkisi yaratılarak solüsyonun cilde hapsolması sağlanır. Son aşamada ise LED terapisi uygulanarak cilt dokusu uyarılır. Bu işlem gözeneklerin sıkılaşmasını ve uzun süre koruma altında kalmasını sağlar. 

Şok etkisi
Şok etkisi

Led Maske Terapisi

Led Işık cildin fizyolojik fonksiyonlarını uyarıp, hücrelerin yenilenmesini sağlar. Yeni hücrelerin oluşmasına yardımcı olur. Anti-aging etkisi olduğundan ciltte oluşan kırışıklıkları azaltıp, sarkan cildin toparlar. Led ışıklı maske düzenli olarak 1-2 aylık uygulamadan sonra size mükemmel bir cildin garantisini verir. Isı derecesi 5 kademelidir, her kademede ısı artar. Genellikle cilde uygulandığında 3. kademeden başlanır.

 • Beyaz Işık; Metabolizmayı hızlandırıp yağ oranını düşürmektedir. Ayrıca yüzdeki ince çizgileri onarmaktadır.
 • Sarı Işık; Birçok etkisi ile bilinen sarı ışık, hücrelerin daha hızlı çalışmasını sağlar ve cilt hastalıklarında tedavi amaçlı kullanılır.
 • Mor Işık; Akne ve siyah noktaların çözümü için kullanılır.
 • Yeşil Işık; Vücuttan ödemin atılmasını sağlar ayrıca strese bağlı cilt tedavilerinde kullanılır.
 • Kırmızı Işık; Yaşlanmayı geciktirir, kırışıklıkları giderir, cildin aydınlatıp onarılmasını sağlar.
 • Mavi Işık; Cilt temizliği için kullanılır. Bakterileri yok eder, akneleri kurutur ve cildin pürüzsüz görülmesini sağlar.
 • Yeşil-Mavi Işık; Hücrelere enerji verir, hücrelerin yenilenmesini sağlar .
hydrafacial nedir
Led maske

Led Maskenin Kullanım Alanları ve Amacı

 • Sivilce ve akne tedavisinde,
 • Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt için,
 • Güneş ve yaşlılık lekelerinde,
 • Doku yenilemede,
 • Ödem ve şişkinlikleri azaltmakta,
 • Kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır.

Hydrafacial ne işe yarar?

yaşlanma karşıtı nemlendirme derinlemesine temizleme

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap