1. Ana Sayfa
  2. Serum Ve Ampuller
Trendlerdeki Yazı

Serum ve Ampul arasındaki farklar

Serum ve Ampul arasındaki farklar
serum ve ampuller arasındaki fark
0

Serum ve Ampul

Serum ve ampul cilt bakımı denildiği zaman en başta aklımıza gelir sebebine gelecek olursak Ultra konsantre formülleri ile cilt sorunlarını yenilemekle birlikte cilde nem kazandırmasıdır. Madem bu serum ve ampuller cildimize iyi gelen maddelerin başlıcası bunlara biraz daha yakından değinelim hangisi senin için daha kullanışlı seçmiş olursun.

Cilt serumları nedir?

Cilt serumları nedir?
Cilt serumları nedir?

Yüz için kullanılan cilt serumları nedir? Ultra konsantre formullü bakım ürünleridir.

Aynı zamanda sıradan kremlere oranla çok daha likitimsi ve hafif içeriğe sahip olan cilt serumları içerisindeki aşırı düzeyde aktif bileşenlerden ötürü cilt tarafından hızla emilme özelliğine sahiptir. 

Serumlar jel veya su formda iken hafif ve daha akışkandır. Kimi serumlarda aldığımız his daha yağlıyken, kimi serumlar ise ferahlatıcı ve daha jeldir. Eğer yağlı bir cilde sahipsen daha hızlı emilme özelliği olan ve cildinde rahatsızlık vermeyen yüz serumlarını denemelisin. Eğer cildin kuru veya karma ise nemlendirici özelliğe sahip serumları da deneyebilirsin.

Cilt serumunun faydaları

Cilt serumunun faydaları
Cilt serumunun faydaları

Yüz serumlarının amacı bazı cilt sorunlarını hedef alarak cildi yenileyerek onarmaktır. Serumlar ciltteki mat görünümü,kırışıklıkları ve koyu lekeleri yenileyerek onarmak için seçilmiş biçilmiş kaftandır! Cildinizdeki rahatsız eden bu kusurları yenileyerek onarmak için tercih edilen diğer ürünlere kıyasla , en hızlı ve berrak sonuca serumlardan ulaşacaksın. Ayrıca serumlar, üstüne uyguladığın nemlendirme ve bakım özelliği olan kremlerinin daha alt katmanlara inmesine, cildin tarafından hızlı emilim göstermesine, bu şekilde de daha iyi bir etki göstermesine yardım edecektir.

Cilt sorunlarına karşı geliştirilen içerikler yüz serumlarına ilave edilerek konsantre bir form haline getirilir. Bu içeriklerin başında ise daha çok , hücre büyümesini ve onarımını uyaran peptitler, C vitamini, HCA ve AHA’lar gibi aktif bileşenlerin bir karışımı yer alır. Cildin kolajen üretmesine de çok yardımı olur serumların aynı zamanda. Bu şekilde yaşlanma karşıtı serumlar cildimizin daha hızlı toparlanıp genç görünmesine yardımcı olur. 

Cilt bakımında kullanılan ampuller nedir?

Cilt bakımında kullanılan ampuller nedir?
Cilt bakımında kullanılan ampuller nedir?

Cilt ampuller, kremler ve cilt serumlarının arasında en güçlü formüle sahip olan cilt bakım ürünleridir. 

Bakım ampullerinin içeriğini yüksek oranda aktif bileşen, vitaminler ve asitler olarak kısaca sıralayabiliriz. Bu sebebten dolayı uygulayacağınız şekil ampulleri devamlı kullanmak yerine daha çok dönemsel kürler halinde olmalıdır. Cildini çok yormamak adına ise ampülleri 7 günde bir bırakmalı, cildini belli bir süre dinlendirdikten sonra duruma göre yeniden devam etmelisin. 

Ampullerin faydaları nelerdir?

Ampullerin faydaları nelerdir?
Ampullerin faydaları nelerdir?

Ciltteki kolajen üretimini artırmaya yardımcı olan faktördür ampuller. Cilde nem kazandırdığı yetmezmiş gibi cildin sağlığını korumasına da fazlasıyla yardım ederler.

Zengin içeriklerle yüklü olan ampuller, cildin beslenmesinde çok önemlidir. Bu sebebten ampuller daha küçük formda ve tek kullanımlık olarak üretimdedirler. Daha çok ampullerin kullanım alanı, önemli bir cilt sorunu ve hızlı bir onarım işlemi için kullanılır.  

Ampullerin kıvamlarına gelecek olursak jel ve likit forma sahiptirler. Aktif bileşenler, peptidler, bitki özleri, vitaminler ve asitler içerebilirler. Ampullerin son derece etkili ve konsatredir!

Ampuller nasıl ve ne zaman uygulanır?: Önerimiz şu şekildedir. Cildine uygun ampulü seç. Cildini temizledikten sonra ampulü istersen direkt cildine uygulayabilirsin. Bir önerim daha var akşam uygulamayı tercih etmen senin için daha sağlıklı olur. Eğer sabah uygularsan cildini güneş ışınlarından koruman gerekir :)

Yüz serumu nasıl kullanılır adlı makalemizde yüz serumları nedir nasıl kullanılır başlığıyla değindik okumanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap